Benalet Jak používat pastilky proti kašli a krku

Benalet je lék dostupný v pastilkách, který je indikován jako pomůcka při léčbě kašle, podráždění krku a faryngitidy, který má antialergický účinek a vykašlávání.
Tablety Benalet mají ve složení 5 mg difenhydramin hydrochloridu, 50 mg chloridu amonného a 10 mg citranu sodného a lze je zakoupit v lékárnách a drogeriích, v medově citronových, malinových nebo mátových příchutích, za cenu asi 8,5 až 10,5 reais.

K čemu to je
Přípravek Benalet je indikován jako pomocná léčba v případech zánětu horních cest dýchacích, jako je suchý kašel, podráždění krku a faryngitida, které jsou obvykle spojeny s nachlazením, inhalací chřipky nebo kouře, například.
Jak používat
U dospělých a dětí starších než 12 let je doporučená dávka 1 tableta, která by se měla v případě potřeby nechat pomalu rozpouštět v ústech, aby se zabránilo překročení 2 tablet za hodinu. Maximální denní dávka je 8 tablet denně.
Hlavní vedlejší účinky
Mezi nejběžnější vedlejší účinky, které se mohou během léčby Benaletem objevit, patří ospalost, závratě, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, sedace, snížená sekrece hlenu, zácpa a retence moči. U starších osob může v důsledku přítomnosti antihistaminik způsobit závratě a nadměrnou sedaci.
Kdo by neměl používat
Tablety Benalet by neměly užívat osoby s přecitlivělostí na složky přípravku, během těhotenství a během kojení..
Kromě toho by neměl být používán u lidí podstupujících ošetření trankvilizéry, hypnotickými sedativy, jinými anticholinergiky a / nebo inhibitory monoaminoxidázy v situacích, které vyžadují velkou duševní pozornost, jako jsou řízení vozidel nebo obsluha těžkých strojů..
Neměly by jej používat ani diabetici a děti do 12 let. Podívejte se na další pastilky k léčbě podrážděného krku.